ISTORIJOS IR DAILĖS PAMOKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE

Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena. Ta proga mūsų mokyklos 8 – 9 klasių mokiniai kartu su klasių vadovais, dailės ir muzikos mokytojais vyko į Genocido aukų muziejų,  V. Kasiulio dailės muziejų dalyvauti netradicinėse istorijos ir dailės pamokose.

Pirmiausia vykome į Genocido aukų muziejų. Čia ekskursijos dalyviai, susipažinę su sovietinio okupacinio režimo laikotarpiu, tuometinės valdžios vykdytomis represijomis, skaudžiais žmonių likimais, apžiūrėjo buvusio KGB kalėjimo patalpas, taip pat susipažino su šiuolaikinėmis ekspozicijomis, bylojančiomis apie pasiaukojančias partizanų kovas pokario laikotarpiu.

Po istorijos pamokos vykome į V. Kasiulio dailės muziejų, kuriame dalyvavome edukacinėje programoje „Ties pasaka ir tikrove“. Susipažinę su bene iškiliausio XX lietuvių grafiko  Viktoro Petravičiaus paroda „Kūrybos koordinatės“, leidomės į kūrybines dirbtuves, kuriose mokėmės gratažo (grafikos rūšis) su paauksavimu technikos.

Prasminga praktinė kūrybinė veikla suvienijo visus: prisiminėme istoriją, išmokome naujų dalykų, patyrėme mokymosi bendradarbiaujant džiaugsmą.