SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA

.

PASISKIEPYTI NUO KORONAVIRUSO JAU GALI IR VAIKAI NUO 12 METŲ AMŽIAUS

Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Kaip internetu užregistruoti vaiką arba kitą šeimos narį, sužinokite čia:

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Jeigu vaiko nuomonė dėl vakcinacijos nesutampa su tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų nuomone, jis gali kreiptis į šeimos gydytoją, kad šis dokumentuotų, jog asmuo gali teisingai įvertinti savo sveikatos būklę. Gavęs tokį dokumentą, vaikas gali savarankiškai registruotis skiepui ir pats atvykti į vakcinacijos centrą.

Asmenys nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami tik viena vakcina nuo COVID-19 – „Comirnaty“, kurią gamina farmacijos kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“. Ši vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų daroma 21 dienos pertrauka.

Kitos trys Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – yra registruotos vyresnių nei 18 metų žmonių skiepijimui.

INFORMACIJA DARBUOTOJAMS DĖL PERIODINIO PROFILAKTINIO TESTAVIMO

Dalinamės svarbia ir aktualia informacija dėl periodinių profilaktinių tyrimų registracijos. Svarbu žinoti, kad tyrimams ugdymo įstaigos bendruomenė gali registruotis dviem būdais:

  1. internetu – pildant elektroninę registracijos formą. Reikalinga turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Registracijos nuoroda: https://selfreg.myhybridlab.com/
  2. telefonu – Karštosios koronaviruso linijos numeriu – 1808.

Atkreipiame dėmesį, kad kiti registravimosi būdai nebeaktualūs ir nebenaudojami.

Periodinį profilaktinį testavimą sudaro du etapai:

I etapas. Jo metu nustatoma, ar asmuo PERSIRGO Covid-19 liga, ir atliekamas serologinis antikūnų testas

II etapas. Jo metu nustatoma, ar asmuo SERGA Covid-19 liga, ir atliekamas antigeno testas

SVARBU atkreipti dėmesį:

  • Jei I etapo metu asmuo atliko serologinį antikūnų testą ir gavo Teigiamą atsakymą – 60 d. nedalyvauja profilaktiniame testavime (II etapas).
  • Jei I etapo metu asmuo atliko serologinį antikūnų testą ir gavo Neigiamą atsakymą – kas 7-10 d. atlieka Antigeno testą.

INFORMACIJA DĖL PSICHOLOGINIŲ KRIZIŲ VALDYMO PASLAUGŲ

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie Psichologinių krizių valdymo paslaugas, nuo 2021 m. liepos 1 d. planuojamas išplėtoti visoje šalyje. Plačiau skaityti čia

INFORMACIJA DĖL UGDYMO ORGANIZAVIMO

Kviečiame susipažinti su aktualia informacija dėl ugdymo organizavimo pakeitimų:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas

VESOC sprendimas dėl būtinųjų sąlygų

Algoritmas, padėsiantis pedagogams, mokykloms ir kitoms atsakingoms institucijoms identifikuoti ir efektyviau padėti mokiniams, susiduriantiems su mokymosi metu kylančiomis problemomis

VU MOKSLININKŲ REKOMENDACIJOS NUOTOLINIAM VAIKŲ UGDYMUI PANDEMIJOS METU

VU mokslininkai reaguodami į naujus mūsų visuomenei iškylančius iššūkius įgyvendino projektą „Nuotolinis vaikų ugdymas pandemijos dėl COVID-19 metu: grėsmės bei galimybės ekosisteminiu požiūriu“. Šiam tikslui pasiekti buvo atliktas dviejų etapų kiekybinis ir kokybinis tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei pusantro tūkstančio 6–14 metų amžiaus vaikus turinčių tėvų, beveik trys šimtai mokytojų ir daugiau nei trys šimtai 11-14 metų amžiaus mokinių.

Kviečiame susipažinti su svarbiausiomis šio tyrimo išvadomis ir jų pagrindu suformuluotomis išvadomis ir rekomendacijomis.

Apie projektą

Rekomendacijos

KAIP ELGTIS, JEI UGDYMO ĮSTAIGOS DARBUOTOJAS AR MOKINYS SUSIRGO COVID-19 LIGA

Bendrojo ugdymo įstaigos reagavimo algoritmas

 

INFORMACIJA APIE REKOMENDACIJAS IR REIKALAVIMUS ŠVIETIMO ĮSTAIGOMS DĖL COVID-19 PREVENCIJOS

Skelbiame Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. 30-2065/20 „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintą Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašą. Tvarka yra parengta vadovaujantis VESOC sprendimais, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijomis. Kviečiame susipažinti ir prašome visų atsakingai laikytis! 

Dėl ugdymo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašas 

Dėl ugdymo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus „Gijos“ jaunimo mokykloje tvarkos aprašas