ĮGYVENDINTAS INTEGRUOTAS FOTOGRAFIJOS – PILIETINIO UGDYMO PROJEKTAS „12 ŽODŽIŲ LIETUVAI“

Daugiau nei pusę metų trukęs integruotas fotografijos – pilietinio ugdymo projektas „12 žodžių Lietuvai“ baigėsi – atidaryta fotografijų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Pagrindinė projekto idėja – pasitelkiant menines priemones (pasirinktas fotografijos menas) padėti mokiniams suprasti ir įsisąmoninti asmenybės, kaip piliečio, sąvoką, tapatumą savo šalies istorijos kontekste.
Projekto įgyvendinimo metu mokiniai kartu su neformaliojo švietimo užsiėmimų (fotografijos, pilietinio ugdymo) mokytojais ieškojo įvairių istorijos, architektūrinio paveldo objektų, simbolių, išreiškiančių 12 pasirinktų, tikėtina, svarbių kiekvienam Lietuvos piliečiui, sąvokų. Siekiant įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, buvo organizuotos išvykos į pasirinktas miesto kultūrines, edukacines erdves. Aplankytas Baltijos kelio paminklas (žodis „TRISPALVĖ“), Tauro kalnas (žodžiai: „AŠ“, „MES“,), Barikados prie LR Seimo rūmų (žodis „GYNĖJAS“), Katedros aikštė, Kalėdų miestelis (žodis „ŠVENTĖ“), Vinco Kudirkos aikštė, Karaliaus Mindaugo paminklas (žodis „HIMNAS“), buvusi Vilniaus geto teritorija (žodis „SVAJONĖ“). Mokykloje organizuotos foto sesijos: „Mokytojas“ (žodis „MOKYTOJAS“), „Gimtadienis“ (žodis „GIMTADIENIS“), „Čempionas“ (žodis „ČEMPIONAS“), „Laisvė“ (žodis „LAISVĖ“), sukurta meninė instaliacija  iš knygų „Gediminaičių stulpai“ (žodis „KNYGA“).
Iš gausybės nuotraukų buvo atrinktos 12 pačių įspūdingiausių, tiksliausiai atspindinčių pasirinktus žodžius fotografijų, kurios buvo meniškai apipavidalintos ir paruoštos eksponuoti fotografijų parodoje.
Kovo 5 d., parodos atidarymo metu mokiniai kartu su veiklų koordinatoriais mokyklos bendruomenei pristatė projekto idėją, tikslus, veiklų rezultatus, parodė sukurtą filmuką apie patirtus nuotykius įgyvendinant šį projektą.
Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys turi galimybę balsuoti už labiausiai patikusią nuotrauką, tiksliausiai atspindinčią pasirinktą žodį. Planuojame, kad nuotraukos „nugalėtojos“ autorius (-iai) bus paskelbtas (-i) numatomo renginio „LT 100“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, metu.

DSC_0011 20180308_100848 20180308_101115 (1) 20180308_101120 20180308_101143