LIETUVIŲ KALBOS – MUZIKOS INTEGRUOTO PROJEKTO BAIGIAMASIS AKCENTAS „SPALVINGA EILĖRAŠČIŲ PIEVA“

Kovo 27 dieną 8 – 9 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje muzikos – lietuvių kalbos mokomųjų dalykų pamokoje, skirtoje žymaus anglų dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti. Tai – baigiamoji projekto „Spalvinga eilėraščių pieva“ pamoka, kurios tikslas – netradicinėje aplinkoje skaityti poeziją, muzikuoti, pajusti teigiamą meno poveikį, geras emocijas, dvasinę ramybę, pasidžiaugti žaliuojančiu pavasariu ir artėjančia Motinos dienos švente.
          Daugiau nei mėnesį trukusio projekto metu lietuvių kalbos pamokose mokiniai karpė, klijavo, spalvino gėles, rinkosi eilėraščius, dailiai juos užrašė, mokėsi raiškiai skaityti. Muzikos pamokų metu dainavo žinomas, jau klasika tapusias, Lietuvos bardų dainas, sužinojo apie dainuojamosios poezijos kūrimo, atlikimo ypatumus, patys pabandė sukurti melodijas jų pasirinktiems eilėraščiams.
        Per  integruotą pamoką „Spalvinga eilėraščių pieva“ mokiniai  kartu su mokytojais  diskutavo  meno terapijos temomis, klausėsi vieni kitų poezijos skaitymų, aiškinosi, kuo eilėraštis skiriasi nuo soneto,  noriai dainavo žinomas bardų dainas.
         Garsusis anglų dramaturgas Viljamas Šekspyras šį pasaulį yra pavadinęs scena, o jame gyvenančius žmones – aktoriais. Pasak jo, kiekvienas iš mūsų šiame gyvenime turime savo vaidmenis. Linkėdami vieni kitiems vaidinti gyvenime tuos vaidmenis, kurie kitiems neštų tik džiaugsmą, meilę, pagarbą, besidžiaugdami vis ryškesne pavasario saule ir spalvingais gėlių žiedais, papuošusiais mokyklos pievelę, užbaigėme šią netradicinę, visiems labai  patikusią pamoką.