SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA SIVOS STUDIJA

.

BAIGIAMASIS PROJEKTO „M. K. ČIURLIONIS“ RENGINYS „AŠ TAPAU MUZIKĄ“, SKIRTAS M. K. ČIURLIONIO 140-OSIOMS METINĖMS PAMINĖTI

 

       2015-aisiais metais  buvo minimos 140–osios lietuvių genialaus kompozitoriaus ir dailininko  M. K. Čiurlionio gimimo metinės.

     Siekiant supažindinti mokinius su M. K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba 2015 – 2016 m. m. spalio – sausio mėnesiais mokykloje buvo vykdytas projektas „M. K. Čiurlionis“. Renginių ciklą sudarė edukacinė pamoka M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje, autobiografinių filmų „Žalčio karūna“, „Laiškai Sofijai“, dokumentinių filmų peržiūros ir aptarimai, žinių viktorina „Aš žinau Čiurlionį“, integruotas muzikos ir dailės renginys „Aš tapau muziką“. Jo metu mokiniai apibendrino įgytas žinias, atliko įvairias praktines, kūrybines užduotis, mokėsi emocijas išreikšti įvairiomis muzikos ir dailės išraiškos priemonėmis. Susipažinę su spalvų reikšmėmis mokiniai „tapė muziką“ – išgirstos muzikos sukeltas emocijas  siejo su spalvų reikšmėmis – tokiu būdu „gimė“ simbolizmo krypčiai artimi darbai, kuriuose žmogaus vidinis pasaulis, jo idėjos, mąstymas, lūkesčiai perteikiami „saulės“, „vandens“, „aušros“, „šviesos“ ir kitais simboliais.

               Tegul visada M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos šviesa mus moko žvelgti giliau, pažinti amžinuosius žmogaus ir pasaulio ryšius, kelia mus į  gėrio, grožio, meilės ir  šviesos pilis.

KŪRYBINĖS FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE

„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“.

                                                                                       Vydūnas                                              

          Sausio 20 d. jaunųjų fotografų būrelio nariai kartu su mokytojais vyko į Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centrą, kuriame dalyvavo edukacinėje pamokoje – kūrybinėse fotografijos dirbtuvėse. Centro edukatoriai supažindino dalyvius  su Lietuvos fotografijos istorija, atskirų autorių  kūryba, kartu atliko  praktines užduotis. Šiltas, jaukus bendravimas  prie arbatos puodelio suvienijo visus bendrai diskusijai meno, kūrybos, laisvalaikio temomis. Aptarimo metu mokiniai pristatė  savo kūrybinius darbus, mokėsi juos analizuoti, vertinti, atrasti savo stilistinius bruožus.
Džiugu, kad mokiniams ši išvyka padovanojo neišdildomų akimirkų, o praktinė kūrybinė veikla ir toliau skatins gėrėtis aplinka, ieškoti savęs, plėsti savo kūrybinį potencialą.  

 

KALĖDINĖ EDUKACINĖ IŠVYKA Į BEBRUSŲ KAIMĄ

 

       

       Šių metų gruodžio 9 dieną mokiniams buvo organizuota kalėdinė edukacinė išvyka į Bebrusų kaimą, esantį Molėtų rajone. Pušynais apsuptame „Meniškame kaime“, mokinius šiltai pasitiko sodybos šeimininkai, kurie pravedė kalėdinį edukacinį užsiėmimą „Šiltas Kalėdų eglutės žaisliukas“. Labai maloniai visus nustebino Kalėdų senelis su muzikiniu siurprizu. Padainavę Advento ir kalėdines giesmes, sužinoję, kokie yra ir kaip veikia Kūčių vakaro burtai, visi puolė velti iš vilnos eglutės papuošalą. Po pietų mokiniai aplankė Labanoro girios bokštą, Etnokosmologijos muziejų.  Linksma, turininga, įdomi kelionės programa visiems labai patiko.